Bağırsak kurdu ve bağırsak solucanını düşürmek için bitkiler

Bağırsak kurdu ve bağırsak solucanını düşürmek için bitkiler

Tenya (şerit), bağırsak solucanı, bağırsak kurdu ve diğer bağırsak parazitlerini düşürmek için bitkisel çaylar. Bağırsak kurtlarından kurtulmak için Prof. Dr. Ahmet Maranki tavsiyeli kürleri uygulayabilirsiniz.

Bağırsak solucanları üçe ayrılmaktadır. Bunlar; kıl kurtları, yuvarlak solucanlar ve tenyalar olarak sıralanabilir. Tenyalar oldukça uzun canlılardır. Yaklaşık olarak 7-8 metreye kadar uzayabilmektedirler. Bu yüzden halk arasında şerit olarak da bilinmektedir.

İnsanlara geçmesinin sebebi ise etlerden kaynaklanmaktadır. İyi pişmemiş etler aracılığı ile insanlara bulaşır. Tenya olan kişilerde belirti olarak ise karın şişliği görülür. Ayrıca iştahsızlık ve bulantı da görülür. Bu gibi durumlarda bağırsak normal olarak çalışmaz ve sinir sisteminde bozukluklar meydana gelir.

Bağırsak solucanlarını ve tenyalarını düşürmek için kürler

• Şeritleri düşürmek için önerebileceğimiz bir karışım şu şekildedir; Yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar eğrelti otunu 2 su bardağına katarak, çay demler gibi demledikten sonra 15 dakika kadar bir ara ile bir su bardağı şeklinde içeriz.


• 1 litre suya yaklaşık 1 yemek kaşığı kekik dökülür. Yaklaşık 15 dakika bu karışım demlenir ve ardından süzülür. Elde edilen bu karışım, gün içerisinde öncelikle sabahları aç karna olmak kaydıyla bir bardak ve bunun dışında gün içerisinde 4 bardak içilir.

Bağırsak parazitleri için şifalı bitkiler

Zerdeçal: Anti parazit özelliği olan 4 tane içeriği içermekte olan zerdeçal bitkisi bağırsak solucanlarına karşı önemli bir şifalı bitkidir. Köri bitkisinde bildiğiniz üzere sarı bölgesinde bolca zerdeçal şifalı bitkisi bulunmaktadır. Bu sayede sofranızdan zerdeçal bitkisini eksik etmemiş olursunuz.

Karanfil: Karanfil bitkisi bağırsak solucanlarına karşı oldukça etkin ve güzel bir çözüm yolu olarak araştırmalar sonucunda saptanmıştır. Karanfil bitkisini çay olarak tüketerek bu hastalıktan korunabilirsiniz.

Papaya: Papaya şifalı bitkisinin çekirdekleri bağırsak kurtlarını yok etmek için oldukça güzel bir çözümdür. Saçma büyüklüğünde olan bu çekirdekleri yutarak bağırsak kurtlarından kurtulabilirsiniz.

Sarımsak: Sarımsak da bağırsak solucanları ve bağırsak kurtlarına karşı etkin bir çözümdür. 3 diş sarımsağın öncelikle suyunu sıkıp ardından havuç suyu ile karıştırdıktan sonra elde edilen karışım her iki saatte bir içilmesi gerekir.

Zencefil: Zencefil keskin kokulu bir şifalı bitkidir. Bağırsak kurtlarından kurtulmada çok önemli bir yer tutan zencefil, dünyanın en tehlikeli parazitlerine karşı bile adeta bir kalkandır.

Bu içerik parazıtlerden nasıl kurtuluruz, bağırsak parazitlerinden nasıl kurtulunur, kurt düşürmek, kıl kurdundan nasıl kurtulurum, vücuttaki parazitlerden nasıl kurtulunur, bagırsak kurdundan nasıl kurtulurum, barsak kurdu, bagırsak kurtlarından nasıl kurtuluruz, vücuttaki parazitlerden nasıl kurtuluruz, bağırsak kurtlarından nasıl kurtulabiliriz, kil kurdundan nasil kurtulunur, bağırsak kurdu nasıl dökülür, bağırsak kurdu nasıl dökülür ahmet maranki, kurt düşürmek için, bagirsak kurtlarindan nasil kurtulunur, Barsak solucan, parazit düşürmek için, bağırsaktaki parazitlerden nasıl kurtuluruz, kurt düşürücü bitkiler, parazitten nasıl kurtulurum konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 23 Tem 2011 Okunma: 76.683
Benzer yazılar


3 yorum

  1. Anonim

    kızım ondört yaşında ve bağırsak kurdu var evde bitkisel karışım yapıp içirmek istiyorum nasıl hazırlamam ne kullanmam lazım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  2. eza

    uygulayın benim kızımda vardı parazitleri düşürdü

  3. Anonim

    kekiği kaynatıyormuyuz yoksa soğuk su ilemi demliyoruz şimdiden tşk.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.