Bademcik şişmesine ne iyi gelir? Bademcik iltihabı nasıl geçer?

Bademcik şişmesine ne iyi gelir? Bademcik iltihabı nasıl geçer?

Prof. Dr. Ahmet Maranki bademcik iltihabı bitkisel tedavisi için aşağıdaki kürleri ve bitkileri tavsiye ediyor. Bademcik iltihabına ne iyi gelir? Bademcil iltihabı nasıl geçer? İşte Pof. Dr. Ahmet Maranki’nin bu sorulara verdiği cevaplar..

Bademcik ağızda, dilin arka tarafında bulunan lenf bezleri olarak bilinmektedir. Bademcik iltihabı özellikle 9 yaşın altındaki çocuklarda çok sık görülmektedir.

Bademcik iltihabı için bitkisel çözümler

• Sayacağım şifalı bitkilerin hepsi ya da olabildiği kadarını karışımın içerisine dahil etmeye çaba gösterin. Bu şifalı bitkiler; kekik, böğürtlen, okaliptüs, sinirli ot, kuşburnu, kayışkıran, ıhlamur. Bu saydığım bitkileri 2 litre kadar suyun içerisine atıp, yaklaşık 1 saat süre demledikten sonra elde edilen sıvıyı gün 1 gün içerisinde su yerine tüketilmesi gerekmektedir.

• Bademcikte iltihabı boşaltmak için ağız içerisinden tuz sürülmesi gerekir.

• Bir başka pratik bitkisel çözüm ise erik yaprakları ile yapılır. Erik yaprakları, su ile kaynatıldıktan sonra ağızda gargara yapılması gerekir.

• Kenevir de bademcik iltihabının çözümünde etkili bir bitkidir. 1 bardak kadar suyun içerisine 1 kaşık kadar dövülmüş bir şekilde kenevir konduktan sonra yaklaşık 10 dakika bekletilir ve elde edilen sıvı 1 gün içerisinde içilir.


• 10-12 gram kadar adaçayını, 1 bardak kaynar vaziyette olan suya koyup ardından 5 dakika kadar bekleriz. Elde edilen sıvı boğazda gargara yapılır.

Bademcik iltihabına ne iyi gelir?

Böğürtlen: Böğürtlen kökleri bademcik iltihabı tedavisinde en eski ilaçlardan biri olarak bilinmektedir.

Adaçayı: Adaçayının bademcik iltihabında boğazda gargara şeklinde tüketilmesi gerekir. Bunun sebebi ise adaçayının içerisinde var olan bir tanenin rahatlatıcı özelliğinden dolayıdır.

Sarımsak: Sarımsak da bademcik iltihabında oldukça iyi bir kök söktürücüdür. Günde 2 kapsül kadar tüketilecek olan sarımsak bademcik iltihabına iyi gelir.

Bu içerik bademcik sismesine ne iyi gelir, bademcik nasıl iner, bademcik sismesi nasil gecer, bademcik iltihabına ne iyi gelir, bademciğe ne iyi gelir, bademcik nasıl geçer, bademcik iltihabı nasıl geçer, bademcik imesine ne iyi gelir, bogaz sisligine ne iyi gelir, bademcik şişi nasıl iner, bademcikler nasıl iner, bademcik ağrısına ne iyi gelir, bademcik şişliğine ne iyi gelir, bademcik şişmesi nasıl iner, bademciklere ne iyi gelir, şiş bademcik nasıl iner, bademcik şişliği, bademcik şişliği nasıl iner, boğaz iltihabına ne iyi gelir, ahmet maranki bademcik iltihabı nasıl geçer konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 23 Tem 2011 Okunma: 44.469
Benzer yazılar


1 yorum

  1. ahmet

    iki senedir bademciklerim şişkin hiç ağrısı geçmiyor birgün iyi ertesi gün berbat oluyor ameliyat olmadan tedavisi varmıdır

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.