Ateş düşürücü bitkiler: Yüksek ateşi düşürme yolları

Ateş düşürücü bitkiler: Yüksek ateşi düşürme yolları

Yüksek ateş nasıl düşürülür? Hangi bitkiler yüksek ateşe iyi gelir? Ateş yükselmesini, vücut sıcaklığının 37,5 dereceden daha yukarı bir sıcaklığa çıkmasına denir. Ateş yükselmesiyle beraber bazı rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Bunlar; iştahsızlık, üşüme, vücut kırgınlığı ve baş ağrısıdır. Ateş yükselmesi için bazı şifalı bitkiler oldukça etkilidir.

Ateş düşürücü bitkiler ve yüksek ateş için bitkisel çözümler

• İlk karışım ıhlamur ile nanedir. İlk önce ıhlamurun içerisine 1 çay kaşığı nane katıldıktan sonra 10 dakika kadar demlemesi için beklendikten sonra içilir. Eğer vücutta terleme olursa ateş düşecektir.

• Pelin yaprağı, maydanoz, okaliptüs yaprağı ve kantaron ile kuru erik hoşafı yapılır ve hasta kişi bu hoşafı tüketir.

• Bir başka kür ise ebegümeci ile yapılır. Öncelikle 1 bardak kaynar suyun içerisine 5 gram kadar ufalanmış ebegümeci atılır. Ardından 10 dakika kadar bir süre demlendikten sonra günde bu karışım 3 defa içilir.

• Ebegümeci için bahsettiğimiz yöntemin aynısını 10 gram civanperçemi için de yapabiliriz. Gene bu karışımı günde 3 defa içeriz.


• Kurutulmuş söğüt kabuğu ile de bir karışım hazırlayabiliriz. Yaklaşık olarak 1 ya da 2 çay kaşığı söğüt kabuğunu, 250 ml. kadar bir kaynar suya attıktan sonra 20 dakika kadar kaynatıp, demlenmesini bekleriz. Eğer tadında acılık hissederseniz içerisine papatya, zencefil vs. koyabilirsiniz.

Yüksek ateş için şifalı bitkiler

Söğüt: Söğüt toplum arasında güçlü bir ateş düşürücü olarak kullanıldığı bilinmektedir. Üstte verdiğimiz pratik bitkisel formüllerde söğüt ile yapacağınız karışımın formülünü bulabilirsiniz. Ayrıca söğüt kabuğu da ateş düşürücü özelliği etkili bir şifalı bitkidir.

Zencefil: Zencefil tamamen şifalı bir bitkidir. Zencefilin çayını içmek herhangi bir zarar yapmayacaktır. Ayrıca zencefilin tadına gelecek olursak, diğer ateş düşürücü önerilerimize göre daha içilebilir olduğunu göreceksiniz. Dr. Varro Tyler’ın hayvanlar üzerinde yaptığı araştırmalarda zencefilin ateş düşürücü özellikler gösterdiğini gözlemlemiş olup tamamen uygun bir şifalı bitkidir.

Acı kırmızı biber: Salisilat bakımından oldukça acı zengin bir şifalı bitki kaynağı olan acı kırmızı biber kainat eczanesinin önerdiği şifalı bitkiler arasında yer alıyor. Bunun dışında tarçın ve yabanda önemli bir ateş düşürücü olarak bilinmektedir.

Bu içerik atese ne iyi gelir, ateşlenmeye ne iyi gelir, yüksek ateşe ne iyi gelir, ateş nasıl düşürülür bitkisel, ateş düşürücü bitkiler, ateş çıkmasına ne iyi gelir, ateş düşürmeye ne iyi gelir, ateş düşürmek için bitkisel çözüm, ates yukselmesine ne iyi gelir, bademcik ateşi nasıl düşer, bitkisel ateş düşürme yolları, ateş nasıl düşer bitkisel, ateş düşürücü, en iyi ateş düşürücü, ateş düşürücü bitkiler ibrahim saraçoğlu, ateşe iyi gelen bitkiler, ateşlenmeye bitkisel çözüm, yüksek ateşe iyi gelen bitkiler, Atesı hangı bıtkı dusurur, ateşe bitkisel çözüm konularını barındırır.
Etiketler:
Yayımlanma tarihi 24 Tem 2011 Okunma: 37.662
Benzer yazılar


1 yorum

  1. Vatandaş

    Sirkeli su vücudun her yerine sürülmeli ve alna, koltuk altı ile kasıklara da sirkeli su ile ıslatılan bez koyulmalıdır. Sağlıcakla kalın.

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.