Alzheimer hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler

Alzheimer hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler

Alzheimerdan korunmak için bitkisel formüller. Alzheimer toplumda yaygın olarak görülen ve bunama (demans) diye hitap ettiğimiz hastalığın en önemli nedenidir. Alzheimer hastalarında düşünürken güçlük çekme, cümle kurarken zorlanma, özellikle kelimeleri seçerken düşünme, bir işi yaparken işleri fonksiyonel olarak belirli sırasına göre tam olarak oturtamadan net olarak yapamama gibi belirtiler görülmektedir.

Alzheimer için şifalı bitkiler


Biberiye: Biberiye şifalı bitkisinin içerisinde var olan oksidan serbest radikalleri yok etmektedir. Bu bahsettiğimiz antioksidanlar arasından en etkilisi ise biberiye asidi olarak gösterebiliriz. Aromaterapistler ise Alzheimer hastalığına karşı biberiye yağını ısrarla önermektedirler. Bunun yanı sıra rezene, adaçayı ve melisa kullanılmasının önermektedir. Biberiye anlattığımız gibi hafıza güçlendirmektedir. Bu yüzden toplum arasında hatırlatan bitki diye de söylenir.

Bakla: Bakla bitkisi, taneleri bakımından lesitin adı verilen madde içeriği açısından oldukça zengin bir bitkidir. Ve Alzheimer hastalığına karşı oldukça etkili bir şifalı bitkidir.

Karahindiba: Lesitin ve kolin aynı bitkide beraberinde bulunan maddelerdir. Karahindiba bitkisinde de bu lesitin ve kolin maddeleri bolca vardır. Bu yüzden Alzheimer hastalığına karşı oldukça etkin bir bitkidir.

Bu içerik alzheimer hastalığına iyi gelen bitkiler, alzaymır hastalığına iyi gelen bitkiler, alzheimera iyi gelen bitkiler, alzheimer iyi gelen bitkiler, alzheimer hastaligina ne iyi gelir, alzheimer bitkisel çözüm, alzheimer hastalığına iyi gelen besinler, alzheimer hastalığına iyi gelen yiyecekler, alzaymır hastalığı ne iyi gelir, alzheimer hastalığı şifalı bitkiler, alzaymır hastalığı için besinler, alzayır hatalığına ne iyi geliyor konularını barındırır.
Yayımlanma tarihi 27 Şub 2011 Okunma: 6.748
Benzer yazılar


Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.