Ahmet Maranki bronşit kürleri: Bronşite iyi gelen bitkiler

Ahmet Maranki bronşit kürleri: Bronşite iyi gelen bitkiler

Bronşit bir çeşit nefes darlığıdır. Bunun sebebi akciğerlerdeki bronşların hastalanmasından kaynaklanmaktadır. Nefes borularının iltihaplanması olarak da bilinmektedir. Bronşit akut ve kronik olmak üzere ikiye ayrılır. Bronşit hastalığının ortaya çıkmasına soğuk yeme içme, üşütme, kirli ve tozlu havalar sebep olmaktadır.

Pratik Bitkisel Formüller

• Öksürük otu bronşit hastalığında etkili bir ilaçtır. Akut ve kronik bronşite iyi gelmektedir. Ayrıca nezle ve gribe de iyi gelen şifalı bir bitkidir.
• Bronşitte bir başka şifalı bitki ise ebegümecidir. 1 bardak kaynar suyun içerisine 5-6 gram kadar ufalanmış ebegümeci konulduktan 10 dakika kadar bekletilir ve günde bu elde edilen çaydan 2-3 bardak içilir.


• 3 gram kekiği bir bardak suyun içerisine koyduktan 10 dakika kadar bekletilir. Bu elde edilen sıvı karışımdan günde 3 bardak kadar tüketilmesi gerekir.

Bronşite iyi gelen bitkiler

Sabun Otu: Bitkinin içeriği yapılan araştırmalar sonucu ağrı kesici etkilerinin olduğu saptanmıştır. Sabun otu için her gün 250 ml. kaynatılmış suyun içerisinde bir çay kaşığı karıştırılarak elde edilir.

Isırgan Otu: Isırgan otunun yapraklarını ve suyunu bal ve şeker ile karıştırmanız durumunda bronşit ve astım hastalıklarına karşı adeta bir kalkan vazifesi göreceğini fark edeceksiniz.

Sarımsak: Antiviral ve anti bakteriyel bakımından oldukça zengin olan sarımsak bronşit hastalığında içinde bulunan bu belirttiğimiz maddelerden dolayı büyük bir fayda sağlamaktadır. Sarımsak bronşit vb. hastalıklara karşı bir zırh olacağı gibi aynı zamanda gribe ve soğuk algınlığına karşı da önemli bir silahtır.

ASTIM KÜRLERİ: ASTIMA İYİ GELEN BİTKİLER

ALERJİ İÇİN ŞİFALI BİTKİLER

Bu içerik bronsite ne iyi gelir, çocuklarda bronşite ne iyi gelir, bronsite iyi gelen bitkiler, kronik bronşite iyi gelen bitkiler, bronşit için şifalı bitkiler, bronşite iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu, bebeklerde bronşite ne iyi gelir, bronşite iyi gelen bitkiler maranki, bronşite ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu, alerjik bronşit için şifalı bitkiler, bronşite iyi gelen yiyecekler, çocuklarda bronşit için şifalı bitkiler, alerjik bronşite iyi gelen bitkiler, bebeklerde bronşit için şifalı bitkiler, bronsit ne iyi gelir, bronşite iyi gelen bitkiler ahmet maranki, bronşite iyi gelen şifalı bitkiler, alerjik bronşite ne iyi gelir, bronşite iyi gelen şeyler, bebeklerde bronşite iyi gelen bitkiler konularını barındırır.
Etiketler: ,
Yayımlanma tarihi 20 Tem 2011 Okunma: 32.038
Benzer yazılar


4 yorum

 1. Yasemin

  Merhaba 9 aylık bebeğim bronşit oldu ne yapabilirim lutfen yardımcı olurmusunuz burnu tikaniyor ve hırıltısi var

 2. dilşat

  Isırgan otunu oğluma içirdim niye fayda etmiyor oğlum bronşit hemen hastalanıyor ufak terlemede bile

 3. nagihan

  teşekkurler su anda çok daha iyiyim

 4. sevil

  Merhaba benim 3 yadında bir kizim var geceleri cok oksuruyor dr goturdugumde alerjik bronsit dediler hava kullaniyoruz 1 aydir ve bi iyilesme gorulmedi ne yalabilirim

Lütfen yorumunuzu yazın

Açıklama: Yorumlarınız editör onayından sonra yayımlanacaktır. Lütfen yorumlarınızın imla kurallarına uygun olmasına ve tamamını büyük harfle yazmamaya özen gösteriniz.